Siatki zgrzewane
Siatki zgrzewane wykorzystywane są w różnych celach, głównie jako siatki techniczne. Zajmujemy się ich produkcją z użyciem różnych materiałów stalowych. Siatki zgrzewamy według specyfikacji klienta, nasze siatki charakteryzują się dużą wytrzymałością.
Maksymalne rozmiary siatek to 3 m długości x 1,5 m szerokości
W produkcji w naszej firmie znajdują się siatki zgrzewane o różnym rozstawie oczek, nasze standardowe oczko to:
- 20 mm x 20 mm,
- 25 mm x 25 mm,
- 50 mm x 50 mm,
- 75 mm x 50 mm,
- 100 mm x 50 mm,
- 100 mm x 75 mm.
Oczka siatki mogą być przy tym kwadratowe lub prostokątne. Siatki różnią się grubością zastosowanego drutu (od 2 mm do 8 mm) i wagą (od 2 kg/m2 do 8,9 kg/m2).
Sama siatka może mieć wysokość: 60 cm, 100 cm, 120 cm lub 150 cm. Maksymalna szerokość arkusza siatki zgrzewanej wyniesie 2500 mm, a maksymalna długość – 3000 mm.
Z czego robione są siatki zgrzewane?
Możemy zaoferować Państwu siatki wykonane ze stali:
- zwykłej,
- ocynkowanej,
- nierdzewnej.
Drut stalowy jest łączony w formę siatki techniką zgrzewania. Powstające w ten sposób siatki zgrzewane są wyjątkowo trwałe, dlatego możemy zagwarantować ich wieloletnie użytkowanie.
Jak wygląda technologia produkcji siatek zgrzewanych?
Przystępując do wykonania standardowych siatek zgrzewanych lub siatek na indywidualne zamówienie klientów, wykonujemy je najczęściej z drutem obwodowym. Tylko niektóre są otwarte. Siatka zgrzewana powstaje w wyniku zgrzania okrągłych drutów w miejscach styku. Kompleksowo wszystkie etapy produkcji wykonujemy maszynowo – automatycznie. Dysponujemy precyzyjnymi maszynami sterowanymi komputerowo, które pozwalają nam giąć w oczekiwany sposób druty o różnej średnicy. To zgrzewarki punktowe i doczołowe. W procesie obróbki na ogół wykorzystujemy druty i pręty ze stali niskowęglowej, cynkowanej. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi zgrzewania możemy uzyskać wysoką wydajność produkcji siatek zgrzewanych.
Zastosowanie siatek zgrzewanych
Na ogół nasze siatki zgrzewane znajdują zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle i w budownictwie. Dzieje się tak głównie z uwagi na fakt, że łatwo poddają się obróbce mechanicznej. Wykorzystuje się je jako:
- osłonę dla maszyn i urządzeń;
- wypełnienie balustrad, bram, furtek i przęseł ogrodzeniowych;
- ścianki działowe;
- klatki hodowlane i kojce;
- filtry i sita;
- kosze i kontenery;
- elementy wentylacyjne;
- pojemniki siatkowe;
- nastawki paletowe;
- regały magazynowe.
Można spotkać też siatki ze stali nierdzewnej w przemyśle spożywczym oraz w przemyśle chemicznym.
Właściwie w naszym otoczeniu możemy znaleźć liczne przykłady zastosowania siatek zgrzewanych. Pierwsze, co większości z Was na pewno przyjdzie na myśl, to zgrzewane siatki ogrodzeniowe, które jeszcze do niedawna były stosowane głównie jako ogrodzenia techniczne i przemysłowe. Dziś używa się ich coraz częściej do odgradzania domów prywatnych i osiedli mieszkalnych.
Siatki znajdziemy w wysokiej klasy nowoczesnych antenach telewizyjnych i antenach starego typu. Służą one do wykonania wózków sklepowych, półek i regałów sklepowych, koszy sklepowych czy też do tworzenia gabionów, czyli koszy wykonanych z siatki, które wypełnione są ozdobnymi kamieniami lub odłupanymi kawałkami skały. Siatkami zabezpiecza się też zbocza gór i robi się z nich konstrukcję do ekranów dźwiękochłonnych.